Üyelik Girişi
M. Zühdü Bilgi Hattı
Site Haritası
Takvim
Muhammed Zühdü(KS)

Anasayfa

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِحَم * وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ * اِنَّا اَنْزَلْنَاهُ فِى لَيْلَةٍ مُبَارَكَةٍ اِنَّا كُنَّا مُنْذِرِينَ * فِيهَا يُفْرَقُ كُلُّ اَمْرٍ حَكِيمٍ * اَمْرًا مِنْ عِنْدِنَا اِنَّا كُنَّا مُرْسِلِينَ * Kendisine samimiyetle yönelen gönülleri, yürekten yapılan yalvarış ve yakarışları geri çevirmeyeceğini haber veren Yüce Rabbimiz Kur'anı Kerimde "... Ey nefislerine karşı haddi aşmış kullarım, Allahın rahmetinden ümid kesmeyiniz. Çünkü Allah,(şirk ve küfürden başka) bütün günahları affeder..."(1) "Rabbinizie yalvara yakara , gizlice dua edin."(2) Dua edenin duasını kabul ederim." (3) buyurarak , biz kullarını huzura çağırmaktadır
Önümüzdeki hafta sonu yani 16 Haziran Cumartesiyi Pazara bağlayan bu gece, Mi’raç Kandili’dir. İslâm âlemi olarak böyle mübarek bir geceyi idrak edecek olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Mi’raç, Sevgili Peygamberimizin en büyük mucizelerinden biridir, bir gece içinde Mekke’den Kudüs’e, oradan da aşkın bir âleme doğru yaptığı mukaddes ve manevî bir yolculuktur. Bu yolculuğun özet şekli Kur’ân-ı Kerîm’de, ayrıntısı ise sahih hadislerde anlatılır. İsrâ sûresinin ilk âyetinde şöyle buyrulur:“Kendisine âyetlerinden bir kısmını göstermek üzere kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiği Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir”
AJANS MANİSA -IHLAS HABER AJANSI- MARAŞ GÜNDEM - BEYAZ GAZETE -SONDAKİKA.COM - TÜM HABER - TELE HABER - GÜNE BAKIŞ - HÜR IŞIK - HÜR EKSPRES -DENGE- HABER- YENİGÜN-GÜNDEM BAKIŞ-YARIN GAZETELERİ Basında Derneğimiz ve etkinliklerimiz ile ilgili yer alan haber ve yazılar
Dernek Başkanı onbinlerin katıldığı büyük organizasyonla ilgili dün bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Muhammed Zühdü KS. Efendinin vefatının ellinci yılının yad edilmesi ile toplumsal birlik beraberlik ve dayanışma ruhuna katkı düşüncesi ana temaydı.
Külliyemiz mutfağının daha sağlıklı şartlarda hizmet vermesine yönelik iki odadan oluşan soğuk hava deposu yapıldı. Ayrıca, mutfak havalandırma ünitesi takıldı.
RECEPLİ KÖYÜ MUHAMMED ZÜHDÜ KÜLLİYEMİZDE BULUNAN KERAMETLER SARAYININ SULTANI, ZAHİR VE BATIN İLİMLERİNİN DİPSİZ DENİZİ, GÖNLÜ EŞSİZ İNCİLERLE DOLU, İNSANLARI OLANCA KUVVETİYLE DAİMA ALLAH (CC) HAZRETLERİNİN NURLU VE MUKADDES KUR’AN YOLUNA DAVET ETMİŞ, HAK KAHRAMANI MERHUM VE MAĞFUR MUHAMMED ZÜHDÜ EFENDİ TÜRBESİ LED IŞIKLARLA AYDINLATILDI
Başkan mesajı; "Manevi atmosferinin içine daldığımız "Üç aylar" diye tabir ettiğimiz RECEP-ŞABAN-RAMAZAN aylarının ilki yarın "22 Mayıs Salı günü" başlıyor. Allahın izni ile "24 Mayıs "PERŞEMBE" akşamı da Mübarek Regaib Kandilini idrak edeceğiz. Bu gecenin Allahı zikrederek, Resüle salavat getirerek, kuran okuyup, namaz kılarak geçirilmesini gerektiğini bize Alemlerin efendisi Hz. Muhammed (SAV) efendimiz bildirmiştir..
Yine mayıs geldi, yine hayırlar başladı. Köy köy, belde belde memleketimin her köşesinde bereketi, dağıtmakta ve paylaşmakta arayan aziz milletimizin Osman yürekli, Ebu Bekir yürekli insanı yine hayırlarına başladı. Manisa İl, İlçe ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin UYSAL Bey tarafından, tarafımıza bir hayır daveti gönderildi. 27 Mayıs Pazar günü Recepli Köyü’nde düzenlenecek geleneksel hayır yemeğine başkan bizleri ve dostlarımızı çağırdı. Daha önce de defalarca gittiğim bu hayra inşallah bu sene de gitmeyi düşünüyorum.
... 25 ...

Diyanet Radyo Dinle   MANİSA İL İLÇE VE KÖYLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ
Her Hakkı mahfuzdur.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret268805
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.86635.8898
Euro6.57996.6063
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 6°
Banka Hesabımız

   Manisa İl, İlçe ve Köyleri Dayanışma Derneği 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

MANİSA ŞUBESİ 

HESAP NO

962136-1

IBAN NO

TR09 0020 6000 6400 9621 3600 01

Bağış Kabulü
 www.muhammedzuhdu.org
Ya Allah (cc) Ya Resul (sav)
Bayrağımız