Üyelik Girişi
M. Zühdü Bilgi Hattı
Site Haritası
Takvim
Muhammed Zühdü(KS)

Anasayfa

2011 RAMAZAN AYI İMSAKİYESİ
www.muhammedzuhdu.org - İnsanlığa , Allaha giden yolu gösteren Kuran-ı Kerimin indirildiği ve içinde bin aydan daha hayırlı olan bir gecenin bulunduğu mübarek ramazan ayına kavuşmuş bulunmaktayız. Bu ayda oruç tutmak mü'minler üzerine farz kılınmıştır. ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AKŞAMI İLK TERAVİH NAMAZINI KILIP, GECESİNDE SAHURA KALKIP PAZARTESİ İNŞALLAH İLK ORUCUMUZA BAŞLAYACAĞIZ.
Oruç, ikinci fecirden başlayarak güneşin batışına kadar yemekten, içmekten ve cinsel ilişkiden nefsi kesmek, demektir. Oruç kelimesinin Arabçası, siyam ve savm'dır ki, nefsi tutmak ve engellemek manasındadır. "Siyam" sözü, Savm'ın çoğulu olarak da kullanılır. Din deyiminde "Müftırat" (oruç bozucu) denilen şeylerden nefsi gerçekten veya hükmen yasaklamak bir imsak (oruç tutmak)'tır. Yanılarak ve unutarak bir şey yeyip içildiği takdirde hükmen imsak bulunmuş olacağından oruç bozulmuş olmaz. Bu konu ileride açıklanacaktır.
Koldereden Hacı İbrahim KARAAĞAÇ Vefat etmiştir. Cenazsi bugün Cuma namazında KOLDERE BURHANİYE CAMİİNDEN kaldırılacaktır. MEVLA RAHMET EYLESİN.
15 Temmuz Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece Şaban ayının onbeşinci gecesi olan Berat gecesidir.Beraat: Borçtan, suç ve cezadan kurtulmak bağışlanmak demektir. Berat gecesi, samimiyetle Allah’a açılan ellerin boş çevrilmediği çok müstesna bir gecedir. Dinimizde, duaların kabul edildiği,Allah'ın affının, lutfunun bol bol ihsan edildiği, pek bereketli ve feyizli geceler vardır. Bu bereketli ve feyizli gecelerden biride Şaban ayının 15 . gecesi olan "Berat" gecesidir. Bu gece, Mü'minler için mağfiret gecesidir. sevgili peygamberimiz;"Allah-ü Teala Şaban ayının yarısında kullarının durumunu gözden geçirir, müşrik ve kindar olanlardan başka herkesin günahını affeder."
OSMANCALI KÖYÜ GÖNÜL ERLERİ Manisa’da yaşamış gönül erlerini tanımak ve sizlere aktarmak adına geçen haftalarda Demirci ve Akhisar yöremizdeki gönül erlerinden bahsetmiştim. Bu yazılarımızı okuyan bir okurumuz aradı geçen hafta… Hidayet TURHAN. Osmancalı merkezli kurdukları Davet Bilim Eğitim ve Toplumsal Dayanışma Derneği Başkanı… HÜR IŞIK GAZETESİ --- KÖŞE YAZISI --- Mansur Bilgin-0707/2011
Bu akşam yani 28 Haziran Salıyı Çarşambaya bağlayan bu gece, Mi’raç Kandili’dir. -MİRAÇ; yükselme, yücelme, yukarı çıkma demektir.(2) İsra ve Miraç, hicretden bir buçuk yıl kadar önce vuku bulmuştur. Peygamberimiz(sas), bir gece Kabe’nin çevresinde iken Cebrail(as) gelmiş, O’nu Burak adlı –bizce mahiyeti bilinmeyen- bir vasıtaya bindirerek önce Kudüs’deki Mescid-i Aksa’ya götürmüş, oradan da göklere yükseltmiş, ‘Sidretü’l- Münteha’ denilen en üst makama ulaştırmıştır. Hz. Peygamber(sas) bu makamı da geçerek Cenab-ı Hakkın huzuruna ermiştir.
Bergama Ovasında yapımı devam eden Ahmed-i M. Camisinin şadırvanının temeli 19 Haziran Pazar günü atıldı. gönüllü üyelerimizce çerçekleşen Çalışma fotoğrafları...
... 30 ...

Diyanet Radyo Dinle   MANİSA İL İLÇE VE KÖYLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ
Her Hakkı mahfuzdur.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret270783
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68895.7117
Euro6.37856.4041
Hava Durumu
Anlık
Yarın
33° 39° 23°
Banka Hesabımız

   Manisa İl, İlçe ve Köyleri Dayanışma Derneği 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

MANİSA ŞUBESİ 

HESAP NO

962136-1

IBAN NO

TR09 0020 6000 6400 9621 3600 01

Bağış Kabulü
 www.muhammedzuhdu.org
Ya Allah (cc) Ya Resul (sav)
Bayrağımız