Üyelik Girişi
M. Zühdü Bilgi Hattı
Site Haritası
Takvim
Muhammed Zühdü(KS)
    • HAYIR YEMEĞİ DAVETİ 01 TEMMUZ 2018
    • HAYIR DAVETİ - 01 TEMMUZ 2018 -PAZAR
    • HAYIR DAVETİ - 01 TEMMUZ 2018 -PAZAR

Anasayfa

Ahmedi Mim Camii inşaatında hafta sonu çalışmaları devam ediyor. Bahçe düzenlemesi kapsamında parke taşı döşeme işi
Derneğimiz amaçları doğrultusunda başta Muhammed Zühdü Efendi anma ve hayır yemeği etkinliğimiz olmak üzere son bir yıl içinde yapılan çalışmalarımızın yer aldığı bültenimiz. Yunt Dağı sakinleri, sağlığında halkı irşad ederek ebedi saadete ermesi, bölgenin maddi manevi kalkınması ve gelişmesi için bir ömür çalışmış olan kerametler sarayının sultanı, zahir ve batın ilimlerinin dipsiz denizi, gönlü eşsiz incilerle dolu, insanları olanca kuvvetiyle daima Allah (CC) Hazretlerinin nurlu ve mukaddes Kur’an yoluna davet etmiş, Hak kahramanı Muhammed Zühdü Efendi’ye (KS) sevgiliye vuslatının 52. senei devriyesinde muhteşem bir kalabalıkla kendi adını taşıyan külliyesine akın ederek büyük bir vefa örneği sergiledi.
"Ey iman edenler, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, sizin üzerinizede oruç farz kılındı. Umulur ki, (oruç tutmak suretiyle kötülerden) korunursunuz." (Bakara -183) " İçinizden kim ramazan ayına yetişirse orucunu tutsun"( Bakara -184) Allahın kitabında methedilen , Rasülüllahın (SAV) in dilinde övülen, ilahi rahmet ve mağfiretin oluk oluk aktığı ramazan ayında bütün mü'minler dünyalarını saran gaflet ve tembellikten sıyrılarak Allahın rızasına koşmalıdırlar.
Dinimizde, duaların kabul edildiği,Allah'ın affının, lütfunun bol bol ihsan edildiği, pek bereketli ve feyizli geceler vardır. Bu bereketli ve feyizli gecelerden biride Şaban ayının 15 . gecesi olan "Berat" gecesidir.Beraat: Borçtan, suç ve cezadan kurtulmak bağışlanmak demektir. Berat gecesi, samimiyetle Allah’a açılan ellerin boş çevrilmediği çok müstesna bir gecedir.
Muhammed Zühdü K.S. Efendiyi Anma ve Hayır yemeği Daveti - 24 MAYIS 2015 - PAZAR
HAYIR DAVETİ FOTO GALERİ - 24 MAYIS 2015
Miraç, Sevgili Peygamberimizin en büyük mucizelerinden biridir, bir gece içinde Mekke’den Kudüs’e, oradan da aşkın bir âleme doğru yaptığı mukaddes ve manevî bir yolculuktur. Bu yolculuğun özet şekli Kur’ân-ı Kerîm’de, ayrıntısı ise sahih hadislerde anlatılır. Birçok ilâhî sırrı, hikmet ve bereketi bünyesinde barındıran bu kutsal gece hakkında, İsrâ sûresinin ilk âyetinde şöyle buyrulur: “Kendisine âyetlerinden bir kısmını göstermek üzere kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiği Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir”[1].
----İnsanlığın yılda bir kez de olsa burada birleşmesi Hak ve Hakikat adına sevgililer sevgilisi Hz Muhammed (sav) nin başlattığı tebliğin kıyamete kadar sürdürülmesidir. ----Bu birleşme toplumsal bir dayanışmadır. ----Bu birleşme birlik ve beraberliğin sağlamlaştırılmasıdır. ----Bu birleşme inşaallah Cenabı Hakkın Esmaül Hüsnâ'sındaki sırlarının sağanak sağanak insanlığın üzerine saçılmasıdır. ----24 Mayıs Pazar günü asilden vekile doğru seyri sülük edilerek tarifi mümkün olmayan güzellikleri yaşamak adına maneviyat gemisinde buluşmak dileğiyle...
... 11 ...

Diyanet Radyo Dinle   MANİSA İL İLÇE VE KÖYLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ
Her Hakkı mahfuzdur.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret242449
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.74544.7644
Euro5.48915.5111
Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 29° 19°
Banka Hesabımız

   Manisa İl, İlçe ve Köyleri Dayanışma Derneği 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

MANİSA ŞUBESİ 

HESAP NO

962136-1

IBAN NO

TR09 0020 6000 6400 9621 3600 01

Bağış Kabulü
 www.muhammedzuhdu.org
Ya Allah (cc) Ya Resul (sav)
Bayrağımız