Üyelik Girişi
M. Zühdü Bilgi Hattı
Site Haritası
Takvim
Muhammed Zühdü(KS)

Anasayfa

Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı Recepli Mahallesi, her yıl geleneksel olarak Muhammed Zühdü Külliyesi’nde düzenlenen "Muhammed Zühdü Efendi K.S. Anma ve Hayır Yemeği" bu sene 29 Mayıs pazar günü yapılacak.
Hz Muhammed SAV “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece güneş doğuncaya kadar dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve şafak sökene kadar: Tevbe eden yok mu, affedeyim. Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim. Hastalığına şifa isteyen yok mu, şifa vereyim. Daha ne gibi istekleri varsa istesinler, vereyim”(5) buyuruyor.
Derneğimizce her yıl mesir etkinliklerinde fuar alanında düzenlediğimiz Hayır Kermesimiz bu yılda fuar alanında açılmıştır. DOST VE KARDEŞLERİMİZİN TEŞRİFLERİNİ BEKLİYORUZ.
ÜÇ AYLAR (Recep -Şaban - Ramazan) Mübarek aylar içerisinde öyle feyizli ve bereketli geceler vardır ki, Yüce Allah’ın rahmet ve mağfireti, bu gecelerde mü’minler üzerine yağmur gibi yağar. Dinî hayatımızda "Üç Aylar'' olarak bilinen feyizli ve bereketli maneviyat mevsimine bir defa daha girmek üzereyiz. 08 Nisan 2016 Cuma günü Üç Ayların ilki olan Recep Ayının birinci günü, bu ayın ilk Cuma gecesi olan 07 Nisan 2016 PERŞEMBE akşamı da "Regaib Kandili'' dir.
Derneğimiz üyelerinin hafta sonu çalışmaları ile Bergama Ovası Ahmedi mim Camii inşaatında sona yaklaşılıyor. Cami dış kubbe giriş bölümleri yapılıp PVC takıldı. Ses düzeni için hayır sever bir usta tarafından sıva altı kablolama tesisat işleri tamamlandı. Nakkaş ekibininde kalan kısmı düzenlemesiyle şaheser ortaya çıkacak....
Hafta sonu çalışmaları kapsamında bu hafta pazar günü üyelerimiz ve gönüllüler ile köy halkı tarafından Sarı Ahmetli Mahallesi(Köyü) kurucusu olduğu bildirilen Sarı Ahmet Efendi KS nün kabri onarıldı. Bu amaçla çalışma öncesi Yunusemre Belediye Başkanlığına ortaklaşa kabir ve çevre düzenleme etkinliği yapılması için Derneğimizce yaptığımız başvurumuz uygun bulundu. Belediye tarafından malzeme yardımı yapıldı. Destekleri için Yunusemre Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunarız.
Bergama Ovasında yapımı devam eden Ahmedi Mim Camii inşaatında giriş bölümü kubbelerinin yapımında sona yaklaşıldı. Kapı ve Pencerelerinin takılması sonrasında nakış süsleme işi kaldığı yerden devam edecek. Bir sonraki aşamada avize yapımı ve yün halılarının serilmesi sonucu cami hizmete sunulacak. En son aşamada çifte minare yapımı başlayacak olan Ahmedi Mim Camii inşaatı bölge sakinleri ile gönüllülerin katılımıyla haftasonu çalışmalarında inşasının tamamlanması planlanıyor. Allah madden, bedenen desteklerini esirgemeyen hayırseverler ile dualarını esirgemeyen herkesten razı olsun.
DERNEK -UMRE PROGRAMI - 25 NiSAN - 25 MAYIS 2016 tarihleri arasinda - UMRE PROGRAMI - planlanmaktadir. - SON MURACAAT- 18 MART 2016 - CUMA
 9  ...

Diyanet Radyo Dinle   MANİSA İL İLÇE VE KÖYLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ
Her Hakkı mahfuzdur.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret252360
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.54595.5682
Euro6.38556.4111
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 25° 16°
Banka Hesabımız

   Manisa İl, İlçe ve Köyleri Dayanışma Derneği 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

MANİSA ŞUBESİ 

HESAP NO

962136-1

IBAN NO

TR09 0020 6000 6400 9621 3600 01

Bağış Kabulü
 www.muhammedzuhdu.org
Ya Allah (cc) Ya Resul (sav)
Bayrağımız