• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
M. Zühdü Bilgi Hattı
Site Haritası
Takvim
Muhammed Zühdü(KS)

Anasayfa

Derneğimizce her yıl geleneksel olarak düzenlenen Muhammed Zühdü Efendi (K.S.) Anma ve Recepli Köyü Hayır Yemeği Davetinde bu yıl “Efendi Hazretlerinin vefatının 61. Yılı” yad edildi. Hayır daveti yıllar önce aynı amaçlar ile Muhammed Zühdü Efendinin öncülüğünde Recepli Köyü Camisinde köylünün katılımı ile Aralık ayı içerisinde yapılmaya başlandı. Daha sonraki yıllarda çevre köylere yayıldı. Efendi, dünya hayatından ahiret hayatına göçtükten sonrada hayır yemeğinin yapılmasına devam edildi. Hayır yemeğine zamanla Manisa il, ve ilçeleri ile tüm Türkiye’den katılım oldu. Katılımın çok olması nedeniyle kapalı alanda yapılması mümkün olmadığından geçimini çiftçilik ile temin eden halkımızın iş durumu ve dışarıdan katılan halkımıza rahat bir ortam hazırlanması için mayıs ayının son on günü içerisinde yapılmaya başlanmıştır. Bu güne kadarda
MUHAMMED ZÜHDÜ KS EFENDİ HAYIR YEMEĞİ DAVETİYESİ
MUHAMMED ZÜHDÜ KS. HAYIR YEMEĞİ DAVETİ -11 HAZİRAN 2023
BÜYÜK HAYIR DAVETİ; 11 Haziran 2023 Pazar ----- Uzun süredir dünyada ve ülkemizde meydana gelen salgın hastalık nedeniyle ara verilenn Recepli deki Derneğimizce tertip edilen Hayır yemeği ve Muhammed Zühdü Efendiyi KS. anma etkinliğimiz Allahın izni ve yardımı ile bu sene tekrar başlıyor. Cenabı Allah a (cc.) hamdü senalar olsun ki üyelerimiz ve gönüllülerimiz başta olmak üzere çevre halkın katkıları ile düzenlediğimiz Allah cc ün ismini zikretme, "Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" hitabının muhatabı Hz Muhammed SAV in şefaatini kazanma, onun sünnetini irşad etme ve insanları birlik beraberlik ve hak yoluna teşvik eden geçmişten bugüne öncü manevi şahsiyetlerin Kuranı Kerim hatimleri, salavatı şerifeler, mevlidi şerifeler vaazu nasihatler ile ANILMASI, YAD EDİLMESİ yaradılışımızın asıl gayesi Allahın rızasını kazanmak olan birlik ve beraberlik tohumlarının saçıldığı hayır etkinliğimiz olan tekrar başlıyor.
Cenabı Hakka (CC) sonsuz hamdü senalar olsun ki bu sene de Ramazan Bayramına kavuşmuş bulunmaktayız. Başta üyelerimiz olmak üzere tüm Ümmeti Muhammedin İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik eder, ülkemize ve islam alemine birlik beraberlik kaynaşma ve dayanışmaya vesile kılmasını, İnsanlığın geçtiği bu zor günlerden (imtihandan) Cenabı Hakkın yardımıyla sağlık ve afiyetle çıkmamızı, Allah'ı CC. her daim hatırımızdan çıkarmadan kullukta daim olmak üzere eski sağlıklı günlere afiyet ve huzurla dönmemizi, Ramazan ayında tutulan oruçların, okunan Kur'anı Kerim ve salavatların, Verilen zekat, sadaka ve fitreler ile kardeşlik ve dayanışmanın, İki cihan saadetimiz ve kurtuluşumuza bu mübarek ramazan bayramın vesile olmasını; Yüce Mevla'dan (C.C) niyaz ederim.
 6  ...
Canlı Dinle - Diyanet Risalet Radyo Resmi Web Sitesi

  


MANİSA İL İLÇE VE KÖYLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ
Her Hakkı mahfuzdur.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret454600
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Hava Durumu
Saat
Kur'an Radyo
RİSALET RADYO
Diyanet Risalet Radyo
KABE TV CANLI
RECEPLİ
BAĞIŞ KABULÜ HS. NO.

 Manisa İl, İlçe ve Köyleri
Dayanışma Derneği
 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM 
BANKASI

MANİSA ŞUBESİ 

HESAP NO

962136-1

IBAN NO

TR090020600064
009621360001

M. ZÜHDÜ CAMİİ
www.muhammedzuhdu.org