Üyelik Girişi
M. Zühdü Bilgi Hattı
Site Haritası
Takvim
Muhammed Zühdü(KS)

Anasayfa

Bergama ovasında ağırlıklı olarak Recepli sakinlerinin ikamet ettiği mahallede yeni yapılıp ibadete açılan Ahmedi Mim Camiinin tüm camarı günş ışınlarından korunma amaçlı aynalı cam filim uygulaması yapıldı.
Başta üyelerimiz olmak üzere tüm Ümmeti Muhammedin İslam âlemiminin Ramazan Bayramını tebrik eder, ülkemize ve islam alemine birlik beraberlik kaynaşma ve dayanışmaya vesile kılmasını, ----------------------Korona virüs salgını nedeniyle insanlığın geçtiği bu zor günlerden Cenabı Hakkın yardımıyla sağlık ve afiyetle çıkmamızı, Allah'ı CC. her daim hatırımızdan çıkarmadan kullukta daim olmak üzere eski sağlıklı günlere afiyet ve huzurla dönmemizi, tekrar Ümmetin Kabe'de tavafta, Ravzada Hz. Muhammed sav efendimizi ziyarette ve namazla, camileriimizde cemaatle namaz kılmak için buluşmamızı, iki cihan saadetimiz ve kurtuluşumuza bu bayramın vesile olmasını ; Yüce Mevla'dan (C.C) niyaz ederim.
Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır... Ramazan ayı başlıyor, başladı derken sonlarına yaklaşıyoruz. "Evveli rahmet, ortası mağfiret, (günahların bağışlanması) sonu da cehennemden kurtuluş" olarak Yüce Peygamberimiz bizlere bu ayın önemini haber vermiştir.
Verilen bir zekâtın sahih olabilmesi için, zekâtı verirken veya onu ayırırken niyetin bulunması şarttır. Bu esastan şu meseleler doğar: 1) Zekâtı fakire verirken veya zekât için bir mal ayırırken bunun zekât olduğunu kalb ile niyet etmek gerekir. Dil ile söylenmesi gerekmez. Öyle ki, bir malı fakire zekât niyeti ile verirken bunun bir bağış veya bir borç olarak verildiğini dil ile söylemek zekâta engel değildir. -------Mallar, "Emval-ı batine - Emval-i zahire (kapalı ve açık mallar)" adı ile iki kısımdır. Nakid paralarla evlerde ve mağazalarda bulunan ticaret malları "emval-ı batine (kapalı mallar)"dır.
Zekât lûgat deyiminde temizlik, bereket, çoğalma, güzel övgü manalarını taşır. Din deyiminde ise; "Bir malın belli bir miktarını, belli bir zaman sonra hak sahibi olan bir kısım müslümanlara Yüce Allah'ın rızası için tamamen temlik etmek (mülkiyetine geçirmek)tir........------............Zekât vermek farzdır. Peygamberimizin hicretlerinin ikinci yılında, oruçtan önce farz kılınmıştır. İslâm'ın şartlarından birini teşkil etmektedir.-----......Zekâtın aşikâre verilmesi daha faziletlidir.
Ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki: «— Ey Mü'minler; Sizden öncekilere oldugu gibi, size de günahlardan korunasiniz diye, oruç tutmak farz kılınmıştır.» (Bakara - 183) .......................Ramazan Orucu, Hicret'in ikinci yilinda farz kilindi. Kesin bir Islâmî vecibe oldugu apaçik bulundugu için farz oldugunu inkâr eden kâfir olur.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulunca; 2020 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan sürede 27.00 TL. olarak belirlenmesine karar verildi.------- Belirlenen bu miktar, "asgari miktar" olup, "sadaka-i fıtır"da verilecek meblağ konusunda bir üst sınır bulunmamaktadır.------- Bu konuda ideal olan, herkesin kendi hayat standardına göre asgari günlük gıda harcamalarına denk düşecek bir meblağı vermesidir.
RAMAZAN İMSAKİYESİ -MANİSA İL, İLÇE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 2  ...
Canlı Dinle - Diyanet Risalet Radyo Resmi Web Sitesi
  


MANİSA İL İLÇE VE KÖYLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ
Her Hakkı mahfuzdur.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret302764
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.80257.8338
Euro9.12179.1583
Hava Durumu
DİYANET RADYO
Canlı Yayın
KUR'AN RADYO
RİSALET RADYO
Diyanet Risalet Radyo
KABE TV CANLI
RECEPLİ
BAĞIŞ KABULÜ HS. NO.

 Manisa İl, İlçe ve Köyleri Dayanışma Derneği 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

MANİSA ŞUBESİ 

HESAP NO

962136-1

IBAN NO

TR090020600064009621360001

M. ZÜHDÜ CAMİİ
www.muhammedzuhdu.org